Su Teknolojileri

Hidroforlar kullanım alanlarına göre genel olarak yüksek yapılarda, dairelerde,site ve yüksek binalarda şebeke su basıncının yeterli olmadığı ve yetersiz kaldığı durumlarda şebeke suyunun veya depo edilmiş sulardan basınçlı su ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanılır. Kısaca su basıncının yetersiz kaldığı ve ihtiyaçları karşılamadığı her yerde kullanılan su basınçlandırma sistemleri diyebiliriz. Genellikle elektrikle çalışan bu sistemler musluklarımızdan akan suyun basıncını arttırır ve ihtiyacı karşılama doğrultusunda çalışır. Bir hidrofor alacağınız zaman dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.Öncelikle kaç daireye su temin edeceği, hidroforun montaj yapılacağı yer ile beslenecek dairelerin  arasında ne kadar mesafe olacağı, yatay yada dikey gidecek boruların uzunluğu çok iyi hesaplanmalı ve gerekli işlemler buna göre yapılmalıdır.

SU TEKNOLOJİLERİ
Domestik, tarımsal ve endüstriyel alanlarda su ve diğer akışkanların temini için kullanılan pompa ve motorları geniş bir yelpazede sunmaktadır. İhtiyacınıza özel çözüm sunabilecek 4″ Dalgıç Pompa ve Motorlar, 6″-7″-8″-10″ Dalgıç Pompa ve Motorlar, Dik Milli İnline Pompalar ve Hidrofor Setleri, Norm Pompalar, Yangınla Mücadele Pompa Sistemleri, Çift Emişli Santrifüj Pompalar, Dik Milli ve Eksenel Pompalar, Özel Tasarım Türbin Pompa ve İstasyonları, Jeotermal Pompalar üretmektedir.
 
ISO-9001 Kalite yönetim belgesinin yanısıra TSE, TSEK, CE ve NFPA belgelerine sahip olan Star Pompa duyulan bu güveni bağımsız kuruluşların da tescillemesinin gururunu taşımaktadır.Türkiye’deki inşaat sektörünün gelişimiyle birlikte su pompaları ve hidroforlarımız, diğer taraftan alt yapı yatırımlarının önem kazanmasıyla birlikte atıksu pompalarımız ülkemizin her bölgesinde pazarda yerini bulmuş Star Pompa markasıyla talep edilir duruma gelmiştir. Bu talebi oluşturabilmek için sadece imalat yapıp zamanında sevk etmenin yeterli olmadığı bilinciyle satış sonrası hizmetlere önem vererek değerli bayilerimizin ve müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya gayret göstermekteyiz.
 
Su arıtması ve su arıtma sistemleri, suyu daha kabul edilebilir hale getirmek için su kalitesini artıran işlemlerdir.  İçme suyu, endüstride kullanım için su temini, sulama sistemleri, nehir akımı bakımı, suyun daha güvenli bir şekilde çevreye iade edilmesi gibi diğer birçok kullanım olabilmektedir. Su arıtımı yabancı ve kirletici  maddeleri ve istenmeyen bileşenleri uzaklaştırır derişimini azaltarak suyun istenen ölçüde olmasını sağlar. İçme suyu sağlamak için arıtma, olumsuz sağlık etkileri için kısa veya uzun vadeli bir risk olmadan insan tüketimi için yeterince saf su üretmek üzere kirletici maddelerin ham sudan çıkarılmasını ve ayrıştırılması olayıdır. 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: