Ürünler

AKSA JENERATÖR

 
1968 yılında Ali Metin Kazancı’nın kurduğu elektrikli motor fabrikasıyla üretim yolculuğuna başlayan AKSA, 1984 yılında ilk jeneratörünü üretmiş ve kısa zamanda elektrik enerjisi temini için makine ve donanım üretimi konusunda uzmanlaşarak, dünyadaki sayılı jeneratör üreticilerinden biri olmuştur. 1994 yılında Aksa topluluğunun Kazancı Holding adı altında holdingleşmesi ve yeniden organizasyonu ile Aksa Jeneratör bugünkü yapısına ulaşmıştır. Uzun yıllardır Türkiye jeneratör pazarının lideri olan Aksa, Türkiye’nin en büyük 200 sanayi kuruluşu ve ihracatçı firması arasında yer almaktadır.

85 yıllık Danfoss Tarihi

Mads Clausen’in ilk icatlarından bu yana Danfoss’ta yenilikçi müşteri çözümleri tutkusu yerleşmiştir. Soğutma sistemleri için termostatik genleşme valfinden, ısıtmanın düzenlenmesi için dünyanın ilk radyatör termostatlarından birine, hassas tarım için kullanılan günümüz telematiklerine kadar dünyanın ilk seri üretilen frekans dönüştürücülerine kadar. 

GRUP ARGE

Grup Arge Enerji ve Kontrol Sistemleri, alanında uzman kişiler tarafından 2010 yılında kurulmuş bir ar-ge firmasıdır. Uzun yıllar enerji alanında edinilmiş olan saha ve ar-ge tecrübeleri neticesinde, reaktif enerji problemlerine kalıcı ve kesin çözüm üretebilmek adına ilk olarak 2009 yılında çıkarılan Smart SVC kompanzasyon sistemleri ile yakalamış olduğumuz başarıyı, her geçen gün artan yenilikçi ve kullanıcı dostu ürünlerimiz ile daha da ileriye götürmeye gayret ediyoruz.

30 yılı aşkındır üretim, satış, pazarlama, kalite anlayışı, müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmetlerde sahip olduğumuz tecrübemizi ALF ENERGY markasında birleştirdik ve bu web sitesi ile siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunduk.

ALF ENERGY marka ürünler TSE, TSEK, CE, ISO, NFPA gibi ulusal ve uluslararası standart, norm ve yönetmeliklere uygun olarak üretilmektedir. Üretim için belirlenen kalite seviyesini satış sonrası hizmetler için de dikkate alınmış ve Türkiye çapında 120 adet yetkili servis oluşturulmuştur.

İstanbul’da bulunan 8.000 m2 ‘lik kapalı alana sahip tesisimizde üretimini gerçekleştiriyoruz.

Ülkemizin önde gelen kablo firmalarından birisi olan HES KABLO, kablo ve tel sektöründe sağladığı başarı ve üstün performans sonucunda, bugün dünyaca tanınan uluslararası bir firma haline gelmiştir. 

1974 yılında enerji kabloları üretmek üzere kurulan firma, çok hızlı bir gelişme kaydederek geçen zaman içerisinde bakır haberleşme kablosu, fiber optik kablo, enerji kablosu, yüksek gerilim enerji kablosu, alüminyum iletken ve emaye bobin teli üretimini de kendi bünyesinde gerçekleştirerek kablo ve tel sektörünün tamamına hitap eden çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur.

“Güven Veren Teknoloji” sloganı ile hareket eden HES KABLO, 40 yılı aşkın tecrübesi ve sunmuş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile HES markasını uluslararası saygın bir marka haline getirmiştir. 

1964’DEN BUGÜNE SU TEKNOLOJİLERİ ÜRETİYORUZ

VANSAN, Makine Mühendisi A. Özden ERTÖZ tarafından 1964 yılında İzmir’de kurulmuştur. Faaliyetlerine 200 m² bir atölyede başlayıp, bugün İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesindeki 42.000 m² açık 27.500 m² kapalı fabrikalarında yaklaşık 550 çalışanı ile 70 ülkeye ihracat gerçekleştiren, dünya çapında bir marka olma yolunda hızla ilerleyen güçlü bir firmadır.

KOMPANZASYON 

Sanayi çalışma sistemlerinin en önemli enerji ihtiyacı elektrik enerjisidir. Elektrik enerjisini  bu sistemlerde kullanırken bir yandan da verimli kullanmak gerekir. Bu durum, endüstriyel işletmelerde kompanzasyon sistemleri ile sağlanır. Öyleyse kompanzasyon nedir? Bu işletmeler için neden önemlidir? 

Sanayinin olmazsa olmazı elektrik enerjisidir. Elektrik enerjisinin üretilmesinde ve dağıtılmasında en önemli 4 önemli faktör bulunmaktadır.

Bunlar Sırayla ;

Kalite – Süreklilik -Yeterlilik – Ucuzluk

Olarak sıralanabilir.

Ancak enerjimizin büyük bir kısmını fosil yakıtlardan sağladığımız halde bizim ülkemizde yeterince fosil yakıt kaynaklarına sahip olmadığımızdan  bu kaynakları oldukça pahalı kullanmaktayız.  Sonuç olarak  elektrik enerjisinde kalitenin yakalanabilmesi için Reaktif Güç Kompanzasyonu ismini verdiğimiz sistem geliştirilmiştir.Bu sistemle istenilen verimlilik sağlanabilmektedir.

Güneş enerjisi ve güneşten elde edilen sistemler, kaynağı Güneş  ve güneş enerjisi olan ısı ve parlak ışıktır. Güneş’in çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışınım ve dağılım enerjisidir. Güneşteki hidrojen gazının helyuma dönüşmesi füzyon sürecinden kaynaklanır. Dünya atmosferinin dışında Güneş ışınımının şiddeti, aşağı yukarı sabit ve 1370 W/m2 (Watt/metrekare) değerindedir; ancak yeryüzünde 0-1100 W/m2 değerleri arasında değişim gösterir. Bu enerjinin Dünya’ya gelen küçük bir bölümü dahi,insanlığın mevcut enerji tüketiminden kat kat fazladır. Güneş enerjisinden yararlanma konusundaki çalışmalar özellikle 1970’lerden sonra hız kazanmış, Güneş enerjisi sistemleri teknolojik olarak ilerleme ve maliyet bakımından düşme göstermiş, Güneş enerjisi çevresel olarak temiz bir birincil enerji kaynağı olarak kendini kabul ettirmiştir.

Güneş enerjisi teknolojileri

Güneş enerjisinden veya ışınlarından yararlanmak için pek çok teknoloji geliştirilmiştir. Bu sistemlerin bir bölümü Güneş enerjisini ışık veya ısı enerjisi şeklinde doğrudan kullanırken, diğer teknolojiler Güneş enerjisinden elektrik elde etmek şeklinde kullanılmaktadır.Güneş enerjili sıcak su sistemleri, suyu ısıtmak için Güneş ışınlarından yararlanır. Bu sistemler evsel sıcak su ya da bir alanı ısıtmak için kullanılabildiği gibi çoğunlukla bir havuzu ısıtmak için kullanılır. Bu sistemler çoğunlukla bir termal Güneş Paneli ile bir de depodan oluşur. Güneş enerjili su ısıtıcıları üç grupta toplanır.

 

Rüzgâr gücü ,rüzgarın enerjisi ile elektrik üretmek ve kullanılabilir hale getirmek için rüzgâr türbinleri, mekaniksel gücü sağlamak için yel değirmeni, su veya kuyu pompalama için rüzgâr pompaları veya gemileri yürütmek için yelkenler kullanarak rüzgârın kullanışlı şeklindeki rüzgâr enerjisinin sonuçlarıdır.

2015 yılı itibarı ile, Danimarka  devleti elektrik enerjisinin %40’ını rüzgârdan elde etti ve dünya ülkelerinden en az 83 diğer ülke elektrik şebekesini rüzgâr enerjisi ile destekledi ve bu sisteme geçti. 2014 yılının sonu itibarı ile dünya genelinde rüzgâr enerji santralleri (RES) kapasitesi 369,553 MW’a (megawatt) ulaşmıştır. Bu da dünyada kullanılan elektriğin %4’ü anlamına gelmektedir.

Su arıtması ve su arıtma sistemleri, suyu daha kabul edilebilir hale getirmek için su kalitesini artıran işlemlerdir.  İçme suyu, endüstride kullanım için su temini, sulama sistemleri, nehir akımı bakımı, suyun daha güvenli bir şekilde çevreye iade edilmesi gibi diğer birçok kullanım olabilmektedir. Su arıtımı yabancı ve kirletici  maddeleri ve istenmeyen bileşenleri uzaklaştırır derişimini azaltarak suyun istenen ölçüde olmasını sağlar. İçme suyu sağlamak için arıtma, olumsuz sağlık etkileri için kısa veya uzun vadeli bir risk olmadan insan tüketimi için yeterince saf su üretmek üzere kirletici maddelerin ham sudan çıkarılmasını ve ayrıştırılması olayıdır. 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: